Jak zrobić bransoletkę Cellini? Ścieg Tubular peyote

Dzisiaj nauczymy się, jak zrobić bransoletkę Cellini, używając ściegu tubular peyote. W naszej bransoletce użyjemy koralików Toho, a także igły i nici nylonowej. Możesz też użyć igieł Miyuki. Stworzenie takiej bransoletki, nie jest trudne, natomiast jest dość czasochłonne, zwłaszcza dla osoby z mały doświadczeniem. Uzyty ścieg peyote jest jednym z najpopularniejszych ściegów. Efekt skręcenie, falowania bransoletki otrzymujemy poprzez użycie różnego rodzaju wielkości koralików Toho, można spróbowac wykorzystać koraliki Preciosa, czy Miyuki. 

Projekt Natalii - Cleo80. Bransoletka wykonana ze koralików japońskich Toho.

Jak zrobić bransoletkę Cellini z użyciem ściegu tubular peyote?

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Na nić nawlekamy 20 koralików Toho 15/o.
krok 3
Przechodzimy igłą jeszcze raz przez wszystkie koraliki tworząc pętlę.
krok 4
Nakładamy po jednym koraliku Toho 15/o wbijając się w co drugi koralik z poprzedniego rzędu, wychodzimy igłą w pierwszym dodanym w tym rzędzie koraliku.
krok 5
Nakładamy po jednym koraliku między te dodane poprzednio, ponownie wychodzimy igłą w pierwszym dodanym w tym rzędzie koraliku.
krok 6
Tworzymy tyle rzędów, żeby początek naszej bransoletki był takiej długości jak głębokość końcówki do wklejania.
krok 7
Teraz pomiędzy koraliki Toho z poprzedniego rzędu nawlekamy kolejno: Toho 11/o, Toho11/o, Toho 8/o, Toho 8/o, magatama, Toho 8/o, Toho 8/o, Toho 11/o, Toho 11/o, Toho 15/o i wychodzimy igłą w pierwszym koraliku nawleczonym w tym rzędzie czyli Toho 11/o.
krok 8
Pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu nawlekamy tę samą sekwencję. Dla ułatwienia - zawsze nawlekamy taki koralik z jakiego wychodzimy igłą!!
krok 9
Po kilku rzędach widzimy tworzący się wzór spirali.
krok 10
Powtarzamy czynności aż uzyskamy odpowiednią długość bransoletki - do obwodu nadgarstka.
krok 11
Wracamy do nawlekania samych koralików Toho 15/o.
krok 12
Tworzymy zakończenie, które wkleimy do końcówki. Zawiązujemy koniec nici i odcinamy jej nadmiar.
krok 13
Do końcówek doczepiamy ogniwka i karabińczyk i wklejamy w nie końce naszej bransoletki.
krok 14
Gotowa bransoletka.
krok 15
Gotowa bransoletka z koralików Toho przy użyciu ściegu peyote.

Ścieg peyote z koralikami Toho

Ufff ile czasu Wam zajęło stworzenie tej bransoletki? Moja pierwsza bransoletka z użyciem ściegu to pare dobrych godzin, plus trochę prucia. Nie martwcie się, początki zawsze są dość trudne, ale wraz z praktyką ścieg peyote stanie się dla Was całkiem prosty. 

Zapraszamy Was do innych lekcji i zapoznania się z innymi ściegami na naszym kursie biżuterii. Odwiedźcie też koniecznie nasza sklep z koralikami, możecie tam kupić półfabrykaty do biżuterii, ale także dużo ciekawych półproduktów do tworzenia rękodzieła w tym przecudownie kamienie jubilerskie i półszlachetne.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.