Tutorial krok po kroku jak zrobić bransoletkę z koralików Fire Polished i Toho - flat spiral?

Kolejna lekcja beadingu w której łączymy koraliki czeskie i koraliki japońskie tworząc ciekawą bransoletką spiralną. Jeśli jesteś osobą początkującą, zapraszamy do zapoznania się z innymi łatwiejszymi tutorialami. Oprócza koralików Toho i kryształków Fire Polsihed będzie Ci potrzebna igła, nić nylonowa Toho One-G, półfabrykaty do stworzenia zapięcia. My wykorzystaliśmy gotowe zapięcie skrzynkowe.

Projekt Natalii - Cleo80 dziękujemy. Bransoletka wykonana z czeskich kryształków oraz koralików Toho.

Jak zrobić bransoletkę z zapięciem?

 

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Na nić nawlekamy 2 koraliki FP 6 mm.
krok 3
Następnie nawlekamy sekwencję: 4 koraliki toho, koralik FP 4 mm, 4 koraliki Toho i przechodzimy igłą przez oby dwa FP 6 mm.
krok 4
Ponownie nawlekamy sekwencję koralików i przechodzimy przez FP 6 mm. Układamy nawleczone koraliki po obu stronach FP 6 mm.
krok 5
Nawlekamy jeden koralik FP 6 mm.
krok 6
Znowu nawlekamy sekwencję koralików i przechodzimy igłą przez 2 ostatnie FP 6 mm.
krok 7
Robimy to samo układając koraliki po drugiej stronie FP 6 mm.
krok 8
Ponownie nawlekamy FP 6 mm.
krok 9
Nawlekamy sekwencję koralików i przechodzimy przez 2 ostatnie FP 6 mm.
krok 10
To samo robimy z drugiej strony.
krok 11
Powtarzamy czynności aż do uzyskania odpowiedniej długości bransoletki.
krok 12
Nawlekamy koralik FP 4 mm, 2 koraliki Toho, jedną część zapięcia, 2 koraliki Toho i przechodzimy igłą przez koralik FP 4 mm.
krok 13
Teraz musimy usztywnić ostatni rząd Toho z FP (żeby się nie przekręcał). Po prostu przyszyjemy go do poprzedniego rzędu. Przechodzimy igłą przez 4 koraliki Toho, FP 4 mm i jeden koralik Toho...
krok 14
Następnie wbijamy igłę w drugi koralik Toho (licząc od FP 4 mm) z dolnego rzędu.
krok 15
I znowu w koralik z górnego rzędu. Wracamy igłą przez koraliki w stronę zapięcia, przechodzimy przez zapięcie i po drugiej stronie bransoletki również zszywamy ze sobą dwa ostatnie rzędy.
krok 16
Na drugim końcu bransoletki powtarzamy wszystkie czynności z drugą częścią zapięcia skrzynkowego.
krok 17
Gotowa bransoletka handmade. Zrobiona z koralików Toho, kryształków Fire Polish połączona nicią nylonową i zapięciem skrzynkowym. Piękna!

Bransoletki z koralików krok po kroku

Naszym zdaniem bransoletka komponuje się świetnie, oczywiście możesz wybrać inne kolory koralików i kryształków, jeśli chcesz stworzyć inne bransoletki zapraszamy do kolejnych lekcji tworzenia bransoletek.  Uczymy tworzyć w różnych technikach oraz przy użyciu różnych koralików. 

 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.