Jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej?

Jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej?
Trudność: łatwe ✂
Potrzebny czas: 5 minut
Koszt materiałów: około 2.40 zł

Tutorial ten jest bardzo prosty, wystarczy Ci cztery półprodukty do biżuterii by uzyskać ciekawą i popularną bransoletkę z siatki jubilerskiej. My wybraliśmy białą siatkę jubilerską, do tego koraliki drobne 2mm, oraz zapięcie do bransoletek. Do tego przyda się klej tak by przykleić siatkę jubilerską i siatkę. Do dzieła!

Projekt bransoletki wykonanej z siatki jubilerskiej, szklanych drobnych koralików oraz metalowego zapięcia.

Jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej i koralików drobnych?

krok 1
Wszystkie produkty. Odmierz dokładnie na jaki obwód nadgarstka potrzebujesz siatki. Odejmij długość zapięcia i weź pod uwagę to, że siatka po wypełnieniu koralikami odrobinę się wydłuży.
krok 2
Do środka jednej ze stron zapięcia zakropl odrobinę kleju np. cyjanopan. Złap palcami za jeden koniec odcinka siatki jubilerskiej i umieść w otworze zapięcia. Odczekaj chwilę, aż klej przyschnie.
krok 3
Rozpocznij wsypywanie koralików do siatki. Możesz to zrobić ręcznie, używając małego lejka, bądź zwiniętego w rulonik kawałka papieru.
krok 4
Po wypełnieniu siatki koralikami powtórz czynność z umieszczeniem drugiego końca siatki w zapięciu z drugiej strony.
krok 5
Gotowa bransoletka z siatki jubilerskiej i koralików drobnych. Możesz stworzyć kilka i w środek nasypać kryształki Swarovskiego, czy koraliki Miyuki.

Kryształki do siatki jubilerskie

W naszej bransoletce wykorzystaliśmy najtańsze koraliki drobne, ale można je zastąpić bardziej ekskluzywnymi produktami takimi jak kryształki Swarovskiego, czy kryształy CrystaLine, można też użyć japońskich koralików drobnych: Toho czy Miyuki. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, jak duże kryształki, koraliki użyjemy w naszej pracy, z jakim kolorem siatki je zkontrastujemy. 

Bransoletka z siatki jubilerskie cena

Na prawdę nie warto przepłacać u jubilera czy w ekskluzywnym salonie, taka bransoletka jest łatwa do zrobienia a także, kosztuje bardzo mało w naszej pracy tylko 2,40 PLN, jeśli użyjemy droższych produktów jak Swarovski, czy Toho to cena wcale aż tak  mocno nie zdrożeje i na pewno będzie tańsza z 10 razy niż u jubilera. Na dodatek bardzo się zrelaksujesz i możesz być z siebie dumna, że stworzyłaś taką bransoletkę. Jest to też świetnym pomysł na prezent dla przyjaciółki czy mamy.

 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.