Jak zrobić kolczyki chwosty?

Moda na chwosty, frędzle powróciła! Kolczyki z chwostami cieszą się dużą popularnością, ze względu na ciekawy kształt, lekkość, a także piękną prezentację na naszym uchu :) W tym tutorialu pokażemy krok po kroku jak zrobić chwosty i wykorzystać je do zrobienia kolczyka z chwostami. Frędzla zrobimy z kordonku, natomiast można go stworzyć z różnych materiałów takich jak nić S-lon, rzemień, sznurek, w każdym przypadku efekt będzie inny w zależności od użytego materiału. 

Projekt Natalii - Cleo80. Kolczyki chwosty wykonane z kordonka bawełnianego, oraz koralików Toho, plastikowych pereł, ceramiki i półfabrykatów do wyrobu biżuterii.

Jak zrobić kolczyki frędzle?

krok 1
Wszystkie produkty. Nić kordonek możesz zastąpić inną nicią np. nicią S-lon, czy nicią z wiskozy.
krok 2
Nawijamy kordonek na coś płaskiego (np. na linijkę) około 40 razy. (Długość dowolna - 3-5 cm).
krok 3
Ściągamy delikatnie z linijki.
krok 4
Przy jednej z krawędzi związujemy osobnym kawałkiem kordonka.
krok 5
Po drugiej stronie rozcinamy nitki. Można powiedzieć że nasz pierwszy chwost jest gotowy.
krok 6
Przywiązujemy kawałek nici Toho w miejscu wcześniejszego węzła i zaczynamy dekorować frędzla ;)
krok 7
Nawlekamy tyle koralików toho 8/o, żeby objęły zwężenie chwosta.
krok 8
Przechodzimy igłą kilka razy przez wszystkie koraliki Toho i robimy supeł. Dwukrotnie przechodzimy igłą przez szparę między kordonkiem i robimy pętlę.
krok 9
Zacieśniamy pętlę, żeby góra chwosta łatwo weszła nam do koralika. Nakładamy koralik modułowy.
krok 10
Następnie nakładamy perełkę, koralik toho 8/o oraz 6 koralików toho 15/o.
krok 11
Przechodzimy igłą przez koralik toho 8/o oraz perłę.
krok 12
Przebijamy się przez koralik modułowy na drugą stronę. Przechodzimy ponownie przez kilka koralików toho 8/o, robimy supełki, chowamy nici i odcinamy ich nadmiar.
krok 13
Montujemy bigiel. Wszystkie czynności powtarzamy z drugim kolczykiem.
krok 14
Kolczyki chwosty. Zrobienie kolczyków z chwostami nie było, aż takie trudne!

Jak zrobić chwost do biżuterii?

Na załączonej lekcji zrobiliśmy chwost z nici kordonek, można użyć innych nici nylonowe S-lon o rożnej grubości, czy co da zupełnie inny efekt. Można też z je stworzyć z nici wiskoza. Samodzielne zrobienie chwosta nie jest trudne, wybierz nić w kolorze który Ci się podoba, dobierz grubość nici i twórz kolczyki chwosty. Chwosty można też zrobić za pomocą specjalnego urządzenia do robienia chwostów, urządzenie do chwostów firmy Beadalon może Ci się przydać jak tworzysz dużo chwostów. Jeśli nie masz czasu na tworzenie frędzli możesz kupić gotowego chwosta

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.