Jak zrobić kolczyki z koralików Toho i czeskich śnieżynki? Lekcja krok po kroku

Zrób kolczyki z koralików, z tego tutorialu nauczysz się zrobiona ciekawych kolczyków kształtem przypominające płatek śniegu. Użyjemy koralików Toho w kolorach transparentnych, lub białych połączymy je z koralikami czeskimi Rizo. 

Projekt Natalii - Cleo80. Kolczyki śnieżynki wykonane z koralików Toho, plastikowych pereł, ceramiki i posrebrzanych półfabrykatów.

Kolczyki ręcznie robione krok po kroku

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Na nić nawlekamy 12 koralików Toho 8/o w białym kolorze.
krok 3
Zawiązujemy pętelkę, odcinamy krótszy fragment nici.
krok 4
Nawlekamy po 3 koraliki Toho 8/o w drugim kolorze i wbijamy igłę w co drugi biały koralik.
krok 5
Powtarzamy tę czynność 6 razy.
krok 6
Wychodzimy igłą w środkowym koraliku drugiego koloru.
krok 7
Nawlekamy po 5 koralików Toho 8/o w białym kolorze i przechodzimy igłą przez "szczytowe" koraliki drugiego koloru.
krok 8
Powtarzamy tę czynność 6 razy.
krok 9
Wychodzimy igłą w środkowym białym koraliku.
krok 10
Nawlekamy sekwencję 3 koraliki Toho 8/o, jeden koralik rizo i ponownie 3 koraliki Toho i wbijamy igłę w środkowy biały koralik. Powtarzamy tę czynność 6 razy.
krok 11
Przechodzimy igłą przez wszystkie dodane wcześniej koraliki (wraz z środkowymi białymi) lecz omijamy za każdym razem rizo.
krok 12
Wychodzimy igłą przed białym koralikiem.
krok 13
Nawlekamy 3 białe koraliki i wbijamy igłę za białym koralikiem. Podążamy w kierunku kolejnego białego koralika, pomijając ponownie rizo.
krok 14
Nawlekamy po 3 białe koraliki przy każdym wgłębieniu naszej śnieżynki. Wychodzimy igłą w środkowym z ostatnio dodanych koralików.
krok 15
Nawlekamy 7 koralików Toho 15/o oraz bigiel i ponownie wbijamy się w biały koralik tworząc pętelkę. Przechodzimy nicią jeszcze przez kilka koralików, zawiązujemy i odcinamy nadmiar nici. Wszystkie czynności powtarzamy z drugim kolczykiem.
krok 16
Gotowe kolczyki handmade. Zrobione w technice beading, z koralików Toho i czeskich. Przypominające płatki śniegu.

Jak zrobić kolczyki z koralików?

Mamy nadzieję, że podobają Ci się stworzone kolczyki. Zawsze możesz zmienić kolory, tonacje lub eksperymentować z kształtem i formą tak by stworzona biżuteria handmade podobała Ci się jak najbardziej. Jeśli chcesz nauczyć się więcej zapraszamy do kolejnych lekcji:

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.