Jak zrobić naszyjnik z modeliny nietoperz na Halloween?

Jak zrobić naszyjnik z modeliny nietoperz na Halloween?
Trudność: łatwe ✂
Potrzebny czas: 30 minut
Koszt materiałów: około 2.70 zł

Dzięki modelinie termoutwardzalnej  można stworzyć dowolny koraliki, kształt, formę do naszej biżuterii. Jeśli pragniesz wyjątkowy naszyjnik z modeliny to jesteś w dobrym miejscu, nauczysz się jak zrobić zawieszkę z modeliny.

Naszyjnik nietoperz, idealny w okresie Halloween, wykonany z masy plastycznej i metalowych półfabrykatów.

Zawieszki z modeliny krok po kroku

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Uformuj kulkę z modeliny czarnej i rozwałkuj na cieki (ok. 2 mm) placek.
krok 3
Ostrym narzędziem wytnij skrzydełko. Możesz też wcześniej narysować wzór na papierze, wyciąć go i przyłożyć do masy, by obciąć po obrysie.
krok 4
Przyłóż pierwsze i ostrożnie wytnij drugie.
krok 5
Z niewielkiego kawałka modeliny uformuj w owal, spłaszcz i uszczypliwym ruchem palców zrób uszka.
krok 6
Połącz tułów ze skrzydłami. Wbij szpilkę przez środek tułowia. Blaszka zostanie wewnątrz i nietoperz będzie się lepiej trzymał.
krok 7
Z malutkiego kawałka modeliny białej zroluj cienki paseczek i ostrym narzędziem utnij dwa drobne kawałki. Odcięte dwa kawałki uformuj w dwie owalne kulki, spłaszcz i umieść na tułowiu.
krok 8
Niewielki kawałek modeliny czarnej zroluj na cienki paseczek i ostrym narzędziem utnij dwa maleńkie kawałki - mniejsze od białych. Umieść je na oczach. Cyrklem zrób po dwa nacięcia nad oczami.
krok 9
Również za pomocą cyrkla narysuj uśmiech i urozmaić skrzydełka.
krok 10
Niewielki kawałek modeliny czarnej zroluj na cienki paseczek i ostrym narzędziem utnij dwa, małe, podłużne kawałki.To będą łuki brwiowe. Ułóż je tak, jak na zdjęciu.
krok 11
Wypiecz nietoperza w piekarniku w temperaturze 120 stopni (czas wypiekania ok. 20 minut). Za pomocą szczypiec okrągłych zrób oczko. Nałóż na nie ogniwko i domknij. Załóż łańcuszek.
krok 12
Gotowy naszyjnik z modeliny. Od Ciebie zależy jaką zawieszkę z modeliny stworzysz, użyj swojej wyobraźni.

Naszyjnik z modeliny

W tworzeniu z modeliny termoutwardzanej typu fimo można stworzyć bardzo wiele ciekawych elementów ozdobnych do biżuterii handmade. Na naszym kursie robienia biżuterii z koralików znajdziesz jeszcze kilka lekcji z użyciem masy termoutwardzalnej. Do tego nauczysz się jak zrobić bransoletkę z koralików

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.