Jak zrobić ozdobę na choinkę w szklanych perełkach?

Projekt ozdobienia drzewka szklanymi perełkami i łańcuszkiem.
krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Przygotuj małe drzewko, żywe bądź sztuczne. W pracy tej wykorzystany został Cyprys wysokości 30 cm.
krok 3
Przy pomocy szczypiec tnących bocznych podziel drut na 3 odcinki. Koniec jednego odcinka lekko wygnij. Zacznij nakładać po 2 perełki w różnych kolorach i różnej wielkości. Wykonaj między nimi kilkucentymetrowe przerwy zaginając drut.
krok 4
Gotowy odcinek umieść na drzewku. Początek druciku z ozdobami umieść w ziemi jak najbliżej łodygi/pnia. Zielony odcień drucika jest niewidoczny na tle igieł.
krok 5
Zaczynając od dołu okręcaj drut wokół drzewka. Drut okręcaj bliżej końca gałązek tak, by perełki były widoczne. Ze względu na elastyczność drutu możesz dowolnie go wyginać, by ozdoby lepiej się prezentowały.
krok 6
Nałóż perełki na pozostałe odcinki drutu. Tak samo jak z pierwszym okręcaj nimi drzewko idąc w górę. Każdy kolejny odcinek możesz łączyć z poprzednim skręcając druciki.
krok 7
Na koniec zawieś łańcuszek. Swobodnie okręcaj nim drzewko tworząc fale.
krok 8
Gotowe drzewko.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.