Sutasz krok po kroku - Jak zrobić pierścionek karminowa czerwień?

Darmowa lekcja krok po kroku sutaszu jak zrobić pierścionek ze sznurka i koralików Toho. Istnieje wiele ciekawych prac stworzonych z japońskich koralików, tym razem wykorzystamy je do połączenia ze sznurkiem by uzyskać niepowtarzalny pierścionek z sutaszu. Sutasz daje przepiękne efekty, ale jest techinką dla cierpliwych osób. Czasem potrzeba kilku prób by nauczyć się tworzyć biżuterię ze sznurka. W tej lekcji wykorzystujemy sznurek chiński, ale można sznurek Pega czy amerykański Rayon.

Projekt ognistego pierścionka wykonanego z filcu, szkła toho, masy perłowej i metalowych półfabrykatów.

Sutasz krok po kroku biżuteria pierścionek

krok 1
Do stworzenia pierściona z sutaszu potrzebujemy: sznurków, pierścionka, koralików toho, filcu, masy perłowej i igły :)
krok 2
Przygotuj projekt.
krok 3
Przygotuj 3 kawałki sutaszu po 25 cm. Przymierz do sznurka. Z lewej strony sznurka ma być mniej. Zszywanie rozpocznij od wskazanego na zdjęciu miejsca.
krok 4
Zszywając sznurki wbijaj igłę w sam środek.
krok 5
Obszywaj na kształt kamienia.
krok 6
Zszyj oba końce sznurków tuż pod masą perłową.
krok 7
Wbij igłę przez 3 sznurki ukosem, nawlecz masę perłową i przebij się po drugiej stronie. Przeszyj w ten sposób masę perłową w tę i z powrotem kilka razy, aby dobrze się trzymała. Dodatkowo na odwrocie możesz tuż przy brzegach wylać odrobinę kleju wodoodpornego, który dodatkowo przytwierdzi kamień do sznurków.
krok 8
Pomiędzy sznurkami tuż pod masą perłową powstała dziurka. Zaślep ją koralikiem Toho.
krok 9
Przymierz perełkę do trzech krótszych sznurków.
krok 10
Zacznij zszywanie. Będąc w mniej więcej połowie nawlecz koralik i przebij igłę po drugiej stronie (na odwrocie, gdzie będą przebiegać szwy). Przeszyj koralik w tę i z powrotem kilkakrotnie, aby go dobrze przymocować.
krok 11
Zszyj jeszcze pół centymetra sznurków.
krok 12
Połącz luźne sznurki ze sznurkami przy kamieniu.
krok 13
Resztę sznurków zawiń w drugą stronę i zacznij zszywanie. Zrób ślimaczka do tyłu i przyszyj sznurki na odwrocie. Nadmiar odetnij. Tak powinno wyglądać to z przodu.
krok 14
Luźne sznurki po drugiej stronie zacznij zszywać wplatając pomiędzy nie a sznurki przy kamieniu koraliki Toho. Przyszywaj w tę i z powrotem koralik po koraliku.
krok 15
Obszyj tak całość a resztę sznurków przyszyj na odwrocie i nadmiar odetnij.
krok 16
Odrysuj na filcu kształt pracy, wytnij i przyklej na odwrocie.
krok 17
Na koniec przyklej bazę pierścionka i pierścionek gotowy. Pierścionek w technice sutaszu, gdzie masa perłowa i koraliki Toho są oplecione sznurkiem do sutaszu.

Sutasz dla początkujących

Ucz się z nami krok po kroku jak zrobić biżuterię, na naszym kursie znajdziesz kilka lekcji tworzenia biżuterii z sutaszu dla początkujących. Wszystkie elementy potrzebne do tworzenia sutaszu znajdziesz w naszym sklepie z koralikami. Stwórz z nami też bransoletki handmade, czy kolczyki.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.