Jak zrobić bransoletkę SuperDuo?

Projekt Edyty Rogowskiej. Bransoletka wykonana z koralików Matubo SuperDuo oraz Toho. Bransoletka na obwód nadgarstka 15-16 cm. Do większych obwodów należy zakupić większą ilość materiałów, bądź zapinać bransoletkę na przedłużeniu.
krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
(krok 1) Na nić ok 160-170 cm nawlekamy 6 koralików TR 11/0. Przechodzimy igłą przez koraliki ponownie tak, aby utworzyć kółeczko.
krok 3
Wykonujemy podwójny supełek i przechodzimy jeszcze przez dwa koraliki.
krok 4
(krok 2) Nawlekamy 2 koraliki TR 11/0 Końca nici nie obcinamy od razu aby supełek nam się nie rozwiązał. Później tzw. ogon schowamy pod koralikami, a jego nadmiar obetniemy.
krok 5
(krok3) Nawlekamy sekwencję 4 koralików w kolejności: 3 koraliki SuperDuo (SD) i 1 koralik TR 11/0.
krok 6
Sekwencję nawlekamy aż do osiągnięcia potrzebnej długości ( np. dla bransoletki o dł. 16 cm – bez zapięcia - sekwencję nawlekamy 21 razy.
krok 7
Nawlekamy 4 koraliki TR 11/0 i 1 koralik SD i przechodzimy igłą przez zewnętrzną dziurkę przedostatniego koralika SD z poprzedniego rzędu. W tym miejscu, z koralików utworzy się nam „pętelka”
krok 8
(krok 4) Nawlekamy sekwencję 3 koralików w kolejności: 1 koralik SD, 1 koralik TR 11/0, 1 koralik SD i igłą wbijamy się w zewnętrzną dziurkę środkowego koralika SD z sekwencji z poprzedniego rzędu.
krok 9
Krok ten powtarzamy przez całą długość bransoletki.
krok 10
(krok 5) Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SD, nawlekamy 1 koralik SD i 2 koraliki TR 11/0. Przechodzimy igłą przez pierwszy koralik z utworzonego na początku kółeczka oraz przez pierwszy z dodanych koralików.
krok 11
(krok 6) Dobieramy 1 koralik TR 11/0 i przechodzimy igłą przez zewnętrzną dziurkę pierwszego koralika SD z pierwszego utworzonego rzędu.
krok 12
Pomiędzy koraliki SD dodajemy po 1 koraliku TR 11/0, przez całą długość bransoletki.
krok 13
(krok 7) Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SD w rzędzie, dodajemy 1 koralik TR 11/0 i przechodzimy igłą przez drugi i trzeci koralik „pętelki”, która utworzyła nam się przy Kroku 3.
krok 14
Nawlekamy 5 koralików TR 11/0 i wbijamy się igłą w koralik z którego wychodzi nić tylko od drugiej strony, tworząc tym samym kółeczko z koralików.
krok 15
Przechodzimy jeszcze raz przez wszystkie koraliki aby wzmocnić powstałe kółeczko, następnie wbijamy się igłą w najbliższy koralik TR 11/0 (czwarty z „pętelki” utworzonej w Kroku 3).
krok 16
(krok 8) Nawlekamy 1 koralik TR 11/0 i przechodzimy przez zewnętrzną dziurkę pierwszego koralika SD Pomiędzy koraliki SD dodajemy po 1 koraliku TR 11/0, przez całą długość bransoletki.
krok 17
Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SD dodajemy 1 koralik TR 11/0 i przechodzimy igłą przez drugi i trzeci koralik „pętelki”.
krok 18
(krok 9) Bez dodawania koralików przechodzimy przez pozostałe koraliki „pętelki”.
krok 19
Następnie przechodzimy igłą przez wszystkie cztery koraliki sekwencji ( 3 koraliki SD i 1 koralik TR 11/0).
krok 20
Nawlekamy 1 koralik TR 11/0 i wbijamy się igłą w koralik 11/0 po przeciwnej stronie bransoletki, tak jakbyśmy chcieli zawrócić.
krok 21
Znów nawlekamy 1 koralik 11/0 i wbijamy się igłą w równoległy koralik 11/0, ponownie zmieniając kierunek.
krok 22
Punkty 2-4 Kroku 9 powtarzamy aż do końca bransoletki. Po zakończeniu, pomiędzy koralikami wykonujemy supełek, a koniec nici ukrywamy pod koralikami, a jej nadmiar obcinamy.
krok 23
Punkty 2-4 Kroku 9 powtarzamy aż do końca bransoletki. Po zakończeniu, pomiędzy koralikami wykonujemy supełek, a koniec nici ukrywamy pod koralikami, a jej nadmiar obcinamy.
krok 24
Rozchylamy ogniwka. Na jedno zakładamy karabińczyk, na drugie łańcuszek przedłużkę.Ogniwka zakładamy na koralikowe kółeczka, które utworzyliśmy przy bransoletce i zaciskamy.
krok 25
Gotowa bransoletka.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.