Jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo?

Bardzo ciekawa lekcja gdzie połączyliśmy koraliki SuperDuo z koralikami Toho, za pomocą nici Toho One-G i igły. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to trudne, ale jest to jedna z łatwiejszych lekcji tworzenia w technice beadingu. W naszej lekcji użyliśmy półfabrykatów do biżuterii posrebrzanych, ale można je zastąpić w kolorze srebrnym, lub bardziej ekskluzywnymi półfabrykatami ze srebra.

Projekt Edyty Rogowskiej. Bransoletka wykonana z koralików Matubo SuperDuo oraz Toho. Bransoletka na obwód nadgarstka 15-16 cm. Do większych obwodów należy zakupić większą ilość materiałów, bądź zapinać bransoletkę na przedłużeniu.

Bransoletka z koralików SuperDuo

 

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
(krok 1) Na nić ok 160-170 cm nawlekamy 6 koralików Toho 11/0. Przechodzimy igłą przez koraliki ponownie tak, aby utworzyć kółeczko.
krok 3
Wykonujemy podwójny supełek i przechodzimy jeszcze przez dwa koraliki.
krok 4
(krok 2) Nawlekamy 2 koraliki Toho 11/0 Końca nici nie obcinamy od razu aby supełek nam się nie rozwiązał. Później tzw. ogon schowamy pod koralikami, a jego nadmiar obetniemy.
krok 5
(krok3) Nawlekamy sekwencję 4 koralików w kolejności: 3 koraliki SuperDuo (SD) i 1 koralik TR 11/0.
krok 6
Sekwencję nawlekamy aż do osiągnięcia potrzebnej długości ( np. dla bransoletki o dł. 16 cm – bez zapięcia - sekwencję nawlekamy 21 razy.
krok 7
Nawlekamy 4 koraliki Toho 11/0 i 1 koralik SuperDuo i przechodzimy igłą przez zewnętrzną dziurkę przedostatniego koralika SD z poprzedniego rzędu. W tym miejscu, z koralików utworzy się nam „pętelka”
krok 8
(krok 4) Nawlekamy sekwencję 3 koralików w kolejności: 1 koralik SuperDuo, 1 koralik Toho 11/0, 1 koralik SuperDuo i igłą wbijamy się w zewnętrzną dziurkę środkowego koralika SD z sekwencji z poprzedniego rzędu.
krok 9
Krok ten powtarzamy przez całą długość bransoletki.
krok 10
(krok 5) Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SD, nawlekamy 1 koralik SuperDuo i 2 Toho 11/0. Przechodzimy igłą przez pierwszy koralik z utworzonego na początku kółeczka oraz przez pierwszy z dodanych koralików.
krok 11
(krok 6) Dobieramy 1 koralik Toho 11/0 i przechodzimy igłą przez zewnętrzną dziurkę pierwszego koralika SuperDuo z pierwszego utworzonego rzędu.
krok 12
Pomiędzy koraliki SuperDuo dodajemy po 1 koraliku TR 11/0, przez całą długość bransoletki.
krok 13
(krok 7) Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SuperDuo w rzędzie, dodajemy 1 koralik Toho 11/0 i przechodzimy igłą przez drugi i trzeci koralik „pętelki”, która utworzyła nam się przy Kroku 3.
krok 14
Nawlekamy 5 koralików Toho 11/0 i wbijamy się igłą w koralik z którego wychodzi nić tylko od drugiej strony, tworząc tym samym kółeczko z koralików.
krok 15
Przechodzimy jeszcze raz przez wszystkie koraliki aby wzmocnić powstałe kółeczko, następnie wbijamy się igłą w najbliższy koralik Toho 11/0 (czwarty z „pętelki” utworzonej w Kroku 3).
krok 16
(krok 8) Nawlekamy 1 koralik TR 11/0 i przechodzimy przez zewnętrzną dziurkę pierwszego koralika SuperDuo Pomiędzy koraliki SuperDuo dodajemy po 1 koraliku Toho 11/0, przez całą długość bransoletki.
krok 17
Gdy igła wychodzi z ostatniego koralika SuperDuo dodajemy 1 koralik Toho 11/0 i przechodzimy igłą przez drugi i trzeci koralik „pętelki”.
krok 18
(krok 9) Bez dodawania koralików przechodzimy przez pozostałe koraliki „pętelki”.
krok 19
Następnie przechodzimy igłą przez wszystkie cztery koraliki sekwencji ( 3 koraliki SuperDuo i 1 koralik Toho 11/0).
krok 20
Nawlekamy 1 koralik Toho11/0 i wbijamy się igłą w koralik 11/0 po przeciwnej stronie bransoletki, tak jakbyśmy chcieli zawrócić.
krok 21
Znów nawlekamy 1 koralik 11/0 i wbijamy się igłą w równoległy koralik Toho 11/0, ponownie zmieniając kierunek.
krok 22
Punkty 2-4 Kroku 9 powtarzamy aż do końca bransoletki. Po zakończeniu, pomiędzy koralikami wykonujemy supełek, a koniec nici ukrywamy pod koralikami, a jej nadmiar obcinamy.
krok 23
Punkty 2-4 Kroku 9 powtarzamy aż do końca bransoletki. Po zakończeniu, pomiędzy koralikami wykonujemy supełek, a koniec nici ukrywamy pod koralikami, a jej nadmiar obcinamy.
krok 24
Rozchylamy ogniwka. Na jedno zakładamy karabińczyk, na drugie łańcuszek przedłużkę.Ogniwka zakładamy na koralikowe kółeczka, które utworzyliśmy przy bransoletce i zaciskamy.
krok 25
Bransoletka z koralików SuperDuo.

Nauka robienia bransoletek z koralików

Fajnie, że z nami jesteś i chcesz się uczyć jak robić bransoletki, czy biżuterię. Dziękujemy! Jeśli ta lekcja Ci się spodobała, sprawdź inne lekcje tworzenia biżuterii handmade. Ucz się i baw, wyraź w swojej biżuterii. Nie musisz używać tych samych kolorów koralików, możesz wybrać inne dopasuj je do swojego wyglądu, kreacji, czy dla osoby której tworzysz. Jeśli chcesz stworzyć kolczyki do kompletu, zapraszamy do lekcji jak zrobić kolczyki z koralików SuperDuo.

 

 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.