Jak zrobić bransoletkę z koralików drewnianych? Electro Industrial

Bransoletka może wydawać się banalnym i niezbyt kreatywnym dodatkiem, jednak gdy do jej stworzenia wykorzystamy kolorowy drut jubilerski oraz koraliki drewniane, to biżuteria ta nabiera zupełnie nowego charakteru. Biżuteria DIY w industrialnym stylu to opcja dla odważnych osób, które uwielbiają nieoczywiste dodatki. Niebanalne zestawienie naturalnego drewna z kolorowym drutem jubilerskim sprawia, że ta bransoletka będzie bardzo charakterystycznym dodatkiem.  Stwórz razem z Edytą z bloga Pasje Młodej Mamy industrialną bransoletkę, która stanie się Twoim ulubionym nieoczywistym dodatkiem :)

Tutorial krok po kroku jak zrobić bransoletkę z koralików drewnianych?

krok 1
Wszystkie potrzebne półfabrykaty do zrobienia bransoletki: linka stalowa, koraliki drewniane, zapięcia i końcówki zaciskowe.
krok 2
Odetnij z każdego koloru linki po około 20cm (a najlepiej zmierz obwód nadgarstka). Włóż je do końcówki zaciskowej i zaciśnij.
krok 3
Aby dodatkowo zabezpieczyć linki nałóż i zaciśnij kuleczkę zaciskową.
krok 4
Teraz trzeba nanizać koraliki i kuleczki zaciskowe. Ja zrobiłam to w konfiguracji kuleczka, kula, kuleczka, kuleczka, kula, kuleczka, czyli każdą kulę otoczyłam dwiema kuleczkami, tak aby się nie zsuwały we wszystkie strony.
krok 5
Ta wyglądają ułożone i zabezpieczone kuleczkami drewniane kule.
krok 6
Na koniec nałóż jeszcze jedną kuleczkę zaciskową.
krok 7
Teraz wykorzystaj drugą końcówkę zaciskową. Obetnij nadmiar linki.
krok 8
Przygotuj zapięcie poprzez delikatne rozchylenie loopiku w baryłce.
krok 9
Zamocuj zapięcie na końcówkach.
krok 10
Bransoletka DIY w stylu industrialnym.

Bransoletki DIY

Do przedstawionej bransoletki będą pasowały kolczyki https://kurs-bizuterii.pl/jak-zrobic-kolczyki/kolczyki-zaplatane wystarczy koraliki szklane zamienić na drewniane i użyć podobnych kolorów linki. A może zamiast koralików drewnianych użyc, jakiś bardziej metalicznych i elektryzujących? Baw się i twórz ciekawą biżuterię.

Jeżeli lubisz tworzyć bransoletki, to z naszym kursem biżuterii uda Ci się opanować wszystkie najpopularniejsze techniki. Chcesz poznać tajniki makramy, albo spróbować swoich sił w bardziej zaawansowanym beadingu? Nie ma problemu, poprowadzimy Cię krok po kroku poprzez wszystkie etapy tworzenia Twoich wymarzonych bransoletek handmade.  

 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.