Jak zrobić kolczyki dębowe słoje?

Jak zrobić kolczyki dębowe słoje?
Trudność: trudne ✂✂✂
Potrzebny czas: 15 minut
Koszt materiałów: około 5.40 zł
Projekt wykonania kolczyków ze srebrnych półfabrykatów i lampworków.
krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Przy pomocy szczypiec tnących bocznych podziel drut na dwie równe części.
krok 3
Weź dowolne narzędzie, lub drewnianą łyżkę z grubą, okrągłą rączką. Na trzecim centymetrze drutu oprzyj narzędzie. Wygnij drut do momentu, aż obie strony drutu się ze sobą zetkną.
krok 4
Zdejmij drut z narzędzia i ręcznie palcami popraw wygląd gotowego bigla. Wykonaj drugi bigiel. Porównaj je ze sobą i popraw tak, by były takie same. Wszystkie poprawki można wykonać palcami. Jeśli druty nie wygięły się równo obetnij wystające końce.
krok 5
Około 2 cm od zagięcia kolczyka przystaw końcówkę szczypiec okrągłych do drutu.
krok 6
Owiń drut dookoła jednej części szczypiec. Wyjmij szczypce i popraw palcami oczko oraz drut. Od razu wykonaj oczko w drugim biglu. Pamiętaj o ułożeniu szczypiec tak, by oczka w obu biglach były sparowane, czyli by każde oczko skierowane było w przeciwną stronę.
krok 7
Nałóż kolejno kuleczkę ozdobną a potem koralik.
krok 8
Na końcu powinno pozostać do 1 cm drutu. Jeśli jest więcej, odetnij jego nadmiar. Przy pomocy szczypiec okrągłych wykonaj małe oczko na końcu. To samo powtórz z drugim kolczykiem.
krok 9
Gotowa kolczyki.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.