Jak zrobić kolczyki z masy perłowej?

Jak zrobić kolczyki z masy perłowej?
Trudność: łatwe ✂
Potrzebny czas: 10 minut
Koszt materiałów: około 8.81 zł

Masa perłowa od wieków ceniona była za swój hipnotyzujący połysk, który przyciągał spojrzenia i sprawił, że była ona od zawsze pożądanym elementem biżuterii. Teraz możesz wpleść ją do swoich projektów a kolczyki z nią w roli głównej cudownie podkreślą Twoją opaleniznę.

Autorką tutoriala jest Lidia z Koralovnia

Jak zrobić kolczyki z biglami złotymi i masą perłową?

krok 1
Na szpilkę z gwoździem nakładamy kulę z masy perłowej i przekładkę w kształcie talerzyka. Następnie przy użyciu szczypiec okrągłych formujemy końcówkę szpilki w kształt oczka. Czynność powtarzamy z drugim koralikiem z masy perłowej.
krok 2
Końcówki bigli delikatnie rozginamy, przekładamy przez nie oczka z koralikami z masy perłowej, a następnie zaginamy.
krok 3
Na pozostałe szpilki nakładamy po jednej perełce i przekładce w kształcie talerzyka. Szpilki zaginamy przy wyjściu z talerzyków.
krok 4
Wystające końcówki szpilek przycinamy na długość 8mm i zaginamy w kształt pętelki.
krok 5
KROK 5 Perełki z uformowanymi w oczko szpilkami przekładamy przez oczko od koralika z masy perłowej i zaciskamy przy użyciu szczypiec zaciskowych. Na każdy z koralików z masy perłowej przypada po pięć szklanych perełek. Czynność powtarzamy z drugim kolczykiem.
krok 6
Gotowe kolczyki z masy perłowej :)

Ten instruktaż to oczywiście tylko inspiracja :) Szklane perełki możesz zastąpić perełkami naturalnymi jeśli wolisz, bigiel wymienić na bigiel srebrny a koralik z masy perłowej zastąpić takim jaki lubisz: koralikami szklanymi, czy plastikowymi lub Twoim ulubionym kamieniem naturalnym. Zapraszamy do eksperymentowania i kolejnych lekcji z naszego kursu biżuterii. Mamy nadzieję, że nasza lekcja krok po kroku przypadła Wam do gustu. 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.