Jak zrobić kolczyki trzcinowe kamyczki?

Projekt wykonania kolczyków z posrebrzanych półfabrykatów i kamieni.
krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Przy pomocy szczypiec tnących bocznych podziel linkę kolejno na 12 odcinków. Po dwa odcinki po: 2 cm, 3 cm, 3.5 cm, 4 cm, 4.5 cm, 5 cm.
krok 3
Zbierz po jednej lince z każdej długości w bukiet i umieść w końcówce.
krok 4
Ostrożnie zakropl odrobinę kleju w wolne przestrzenie w końcówce. Odłóż na chwilę pracę, by klej przysechł i zbierz ewentualny jego nadmiar. Jeżeli długość linek wydaje Ci się nieodpowiednia możesz jeszcze je skrócić przy pomocy szczypiec tnących bocznych.
krok 5
Zacznij od nałożenia kamieni na najkrótszą linkę. Wybierz jeden kwarc i jeden kamyczek ametystu. Nałóż na koniec linki kuleczkę zaciskową. Zaciśnij kuleczkę szczypcami bocianami, bądź szczypcami okrągłymi.
krok 6
Nałóż na następną linkę co do długości jeden kwarc i dwa ametysty. Ponownie nałóż kuleczkę i zaciśnij na końcu. W następnej dwa kwarce i dwa ametysty. Potem dwa kwarce i trzy ametysty. W piątej trzy kwarce i trzy ametysty.
krok 7
Na ostatnią linkę nałóż trzy kwarce i cztery ametysty. Oczywiście pamiętaj o zaciśnięciu kuleczki na końcu każdej linki po nałożeniu na nią kamieni. Odegnij oczko w biglu i połącz z końcówką. Zamknij oczko. Wszystkie czynności powtórz tak samo z drugim kolczykiem.
krok 8
Gotowe kolczyki.

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.