Jak zrobić naszyjnik Sierra - beading zaawansowany

Tutorial krok po kroku jak zrobić naszyjnik Sierra, który został stworzony z myślą o prawdziwych miłośniczkach beadingu. Gotowy naszyjnik układa się w kształt litery V i stanowi intrygującą ozdobę dekoltu. 

Nasz tutorial pozwoli Ci stworzyć imponujący naszyjnik Sierra z koralików czeskich i koralików japońskich. Tworzenie tego naszyjnika będzie prawdziwą gratką dla każdej osoby bardzo doświadczonej w technice beadingu, czyli koralikowania.

Instruktaż pokazuje krok po kroku jak należy postępować aby uzyskać naszyjnik Sierra. Zaproponowany motyw będzie ciekawym wyzwaniem dla Ciebie jeżeli świetnie radzisz sobie z koralikami i perfekcyjnie władasz igłą. Stwórz identyczny naszyjnik w kształcie litery V lub zmień kolory na swoje ulubione, albo potraktuj nasz tutorial jako inspirację do kreatywnych eksperymentów - ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia :)

 

Zanim zaczniesz pracę z naszyjnikiem:

·       - Sprawdź obydwa otwory koralików dwudziurkowych zanim rozpoczniesz pracę i upewnij się, że wszystkie są drożne i umożliwiają przewleczenie przez nie nici i igły

·       - Odpowiednie napięcie jest niezwykle ważne zwłaszcza przy pierwszych krokach tworzenia kwiatu

·       - Jeżeli konstrukcja Twojego kwiatu nie jest wystarczająco silna, powtórz krok 1 aby ją wzmocnić.

Za lekcję jak stworzyć naszyjnik Sierra dziękujemy Erice z Holandii.

Jak zrobić naszyjnik Sierra z koralików Toho i czeskich w technice beadingu?

krok 1
1. Nawlecz kombinację Candy, Toho 15/0, Toho 11/0 i Toho 15/0 sześć razy. Przewlecz nić przez Candy jeszcze raz, tak aby utworzyć koło. Zostaw 10-15 cm wolnej nici. Ważne: rozłóż koraliki Candy zanim zaczniesz pracę w taki sposób, aby mieć pewność, że zszywasz je zawsze z tej samej strony – tak, aby górna część koralików zawsze była skierowana ku górze (wolne otwory koralików powinny być skierowane ku górze).
krok 2
2. Nawlecz koralik Chilli. Przewlecz nić przez dziurkę przy zwężeniu od przodu koralika. Zawróć, przewlekając nić przez otwór przy szerszej części koralika. Przewlecz nić przez zewnętrzny otwór koralika Candy, na którym skończyłaś obszywanie. Nawlecz kolejny koralik Chilli, tym razem zaczynając od jego szerszej części, od przodu do tyłu. Zawróć w pierwotnym kierunku poprzez przewleczenie nici przez dziurkę przy węższej części koralika Chilli.
krok 3
2.a Kontynuuj poprzez wewnętrzną dziurkę koralika Candy, na którym skończyłaś na poczatku tego kroku. Następnie przewlecz nić przez Toho 15/0, Toho 11/0 oraz Toho 15/0 oraz wewnętrzną dziurkę kolejnego koralika Candy po prawej stronie.
krok 4
3. Powtarzaj poprzedni krok tyle razy, aż zatoczysz koło. Zakończ dodając ostatnią parę koralików Chilli i przewlekając nić przez koralik Candy pomiędzy nimi, następnie przewlecz nić przez Toho 15/0 oraz Toho 11/0 po prawej stronie.
krok 5
4. Nawlecz (4) koraliki Toho 15/0, następnie przewlecz nić przez zewnętrzny otwór koralika Candy po prawej stronie. Nawlecz ponownie (4) koraliki Toho 15/0. Przewlecz nić przez Toho 11/0 w wewnętrznym okręgu, po prawej stronie koralika Candy, który właśnie przeszywałaś.
krok 6
5. Powtórz krok 4 (5) razy, do momentu aż każdy koralik Candy będzie obszyty koralikami Toho 15/0. Przewlecz nić przez pierwsze (4) Toho 15/0, które dodałaś na początku poprzedniego kroku.
krok 7
6. Nawlecz (8) koralików Toho 15/0, a następnie przewlecz nić przez pierwsze (3) z drugiej grupy koralików Toho 15/0, po prawej stronie koralika Candy. Nawlecz Pip. Omiń pierwszy z koralików Toho 15/0 po lewej stronie następnego Candy i przewlecz nić przez ostatnie (3) koraliki Toho 15/0 okalające lewą stronę Candy.
krok 8
7. Powtórz krok 6 dookoła całego motywu. Pierwszy kwiatek jest już gotowy. Możesz zakończyć i odciąć nić, ale pamiętaj o tym aby zostawić jej jeden koniec, tak aby móc połączyć ze sobą dwa motywy. Stwórz cztery kolejne identyczne motywy. Będziesz potrzebować pięciu takich motywów aby stworzyć naszyjnik w kształcie litery V. Kwiat na szczycie litery V będzie zakończony kryształem Swarovskiego.
krok 9
8. Połączysz kwiatki za pomocą małych motywów w kształcie kwadratów, które znajdą się pod koralikami Pip. Po nawleczeniu ostatniego koralika Pip, nawlecz (12) koralików Toho 15/0 wokół koralika Candy (pierwszy Toho 15/0 omijasz, tak jak poprzednim razem). Zdjęcie przedstawia w którym miejscu powinnaś kontynuować.
krok 10
9. Nawlecz (3) koraliki Toho 15/0, (1) koralik Toho 11/0 oraz (3) kolejne koraliki Toho 15/0.
krok 11
10. Przewlecz nić przez koralik Toho 15/0 po drugiej stronie koralika Pip (to powinien być czwarty odliczając od Toho 11/0 ) oraz przez zewnętrzną dziurkę koralika Candy.
krok 12
11. Przeszyj z powrotem od strony prawej do lewej przez wewnętrzną dziurkę tego samego Candy, z którego wyciągnęłaś właśnie igłę I kontynuuj przez Toho 15/0 oraz Toho 11/0.
krok 13
12. Kontynuuj przez Toho 15/0 oraz wewnętrzny otwór Candy po lewej stronie.
krok 14
13. Zawróć do oryginalnego kierunku poprzez zewnętrzny otwór tego samego Candy, przez który przewlekałaś nic w poprzednim kroku. Przewlecz nić przez (4) koraliki Toho 15/0 oraz (1) koralik Toho 11/0. (Te (4) koraliki Toho 15/0 przez które masz przewlec nić to: ostatni koralik Toho 15/0, przez który przewlekałaś nić w kroku nr 8 oraz pierwsze trzy koraliki Toho15/0, które nawlekałaś w kroku nr 9.)
krok 15
14. Odwróć kwiatek, tak aby widzieć jego tylną stronę. Po przewleczeniu przez koralik Toho 11/0 nawlecz (2) koraliki Toho 15/0, (1) koralik Toho 11/0 oraz kolejne (2) koraliki Toho 15/0. Przewlecz nić ponownie przez ten sam koralik Toho 11/0, który nawlekałaś jako ostatni na początku tego kroku. Nowe koraliki utworzą pętlę.
krok 16
15. Przewlecz nić przez pierwszy koralik Toho15/0, który dodałaś w poprzednim kroku. Nawlecz kolejny koralik Toho 15/0. Przewlecz nić przez (2) koraliki Toho 15/0 (omiń Toho 11/0 pomiędzy nimi). Nawlecz kolejny koralik Toho 15/0. Kontynuuj przewlekanie przez pętlę poprzez (2) koraliki Toho 15/0 (omijając Toho11/0, który przewlekałaś jako ostatni na początku tego ruchu), przez (2) koraliki Toho 15/0 oraz koralik Toho 11/0, tworząc teraz przeciległy róg kwadratu.
krok 17
16. Nawlecz (3) koraliki Toho 15/0 i zdecyduj która część drugiego motywu ma łąćzyć go z pierwszym. Przewlecz nić przez koralik Toho 15/0 oraz zewnętrzny otwór koralika Candy obok niego. (Nie zapomnij o tym, aby trzymać obydwa motywy w ten sam sposób: jeżeli patrzysz na tył pierwszego motywu, odwróć drugi w tą samą stronę.)
krok 18
17. Odwróć motywy przodem. Rozpocznij przewlekanie nici w przeciwnym niż do tej pory kierunku poprzez przewleczenie wewnętrznej dziurki tego samego koralika Candy, który przewlekałaś w poprzednim ruchu. Kontynuuj przez koraliki Toho 15/0 i 11/0.
krok 19
18. Kontynuuj przez kolejny koralik Toho 15/0 oraz wewnętrzny otwór koralika Candy.
krok 20
19. Zawróć w kierunku łączenia przechodząc przez zewnętrzny otwór koralika Candy i koralika Toho 15/0 (to jest czwarty koralik, jeśli zaczniesz liczyć od koralika Toho 11/0 po prawej stronie koralika Candy).
krok 21
20. Odwróć motyw aby lepiej widzieć łączenie. Nawlecz (3) koraliki Toho 15/0 i przejdź przez koralik Toho 11/0 – róg kwadratu. Łączenie jest teraz gotowe. Wzmocnij łączenia i przy ich pomocy połącz wszystkie motywy w kształt litery V.
krok 22
21. Doszyj nić do szczytu litery V, którą utworzył Twój naszyjnik. To będzie miejsce mocowania kryształu Swarovskiego. Powtórz kroki od 9-15 aby stworzyć mały kwadrat, który służył nam jako łączenie kwiatowych motywów.
krok 23
21a. Kończąc na koraliku Toho 11/0 na rogu powstałego kwadratu, nawlecz (3) koraliki Toho 15/0 (one wślizgną się do otworu kryształu), kryształ oraz koralik Toho 11/0. Wróć przez kryształ oraz (3) koraliki Toho 15/0. Przejdź przez koralik Toho 11/0 na rogu kwadratu – nić powinna wychodzić w tym samym kierunku w jakim znajdowała się zanim nawlekałaś koraliki Toho 15/0 oraz kryształ.
krok 24
22. Przewlecz nić przez (3) koraliki Toho 15/0, kryształ i koralik Toho 11/0. Gdy naciągniesz nić, koraliki Toho 15/0 wsuną się w otwór kryształu.
krok 25
23. Stwórz mały kwadrat z koralików Toho 15/0 i Toho 11/0, tak jak to robiłaś w krokach 14-15. Kwadrat powinien znaleźć się na tylnej stronie motywu oraz kryształu.
krok 26
24. Nawlecz koralik Toho 15/0. Przewlecz nić przez ostatni koralik Toho 11/0 przez który przewlekałaś nić zanim zaczęłaś tworzyć pierwszy mały kwadrat (ten z przodu kryształu). Nawlecz kolejny koralik Toho 15/0 i przewlecz nić przez koralik Toho 11/0 znajdujący się na rogu kwadratu z tyłu kryształu. Wzmocnij połączenie elementów poprzez kilkakrotne przewleczenie nici przez koralik Toho 11/0.
krok 27
25. Łańcuszek składa się z serii małych kwadracików identycznych jak te, które służyły nam za łączniki oraz dwa trzymające kryształ. Zastanów się gdzie chcesz rozpocząć swój łańcuszek. Powtórz kroki nr. 9-15 aby stworzyć pierwszy kwadracik. Powtórz kroki 14-15 wielokrotnie aby stworzyć wystarczającą ilość kwadratów (ich ilość zależy od tego jak długi łańcuszek chcesz stworzyć).
krok 28
26. Dołącz przedłużający łańcuszek poprzez nawleczenie (5) koralików Toho 15/0 oraz ostatniego oczka łańcuszka przedłużającego (możesz go stworzyć samodzielnie z ogniwek lub wykorzystać gotowy łańcuszek). Stwórz drugą połowę łańcuszka z kwadratów i zamocuj zapięcie. Zabezpiecz i odetnij końcówki swojej nici.
krok 29
Gratulacje, Twój naszyjnik Sierra jest już gotowy! Dziękujemy Ci za udział w tej lekcji, myślę, że było warto. Daj znać na FB jak wygląda Twój naszyjnik.

Beading tutorial

Naszą lekcję przygotowała Erika Sandor. Mamy nadzieję, że podoba Wam się takie połączenie koralików Toho z koralikami czeskimi. Na pewno nie jest to lekcja dla osoby początkującej, warto potrenować na innych lekcjach, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o beadingu z kursów jak zrobić bransoletkę, czy innych kursów biżuterii. Zapraszamy też do naszego sklepu z koralikami i półfabrykatami po zakup potrzebnych produktów. 

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.