Jak zrobić kolczyki wiszące z koralików SuperDuo Edypiórki?

Dzisiaj stworzymy kolczyki wiszące połączone z koralikami SuperDuo, będzie nam potrzebna igła i nici. Z koralików SuperDuo uzyskamy kształt podobny do koralika modułowego. W projekcie biżuteryjnym wykorzystaliśmy półfabrykaty do biżuterii w kolorze srebrnym, ale można je zastąpić półfabrykatami srebrnymi 925 i biglami srebrnymi. 

Projekt Edyty Rogowskiej. Kolczyki z półfabrykatów w kolorze srebrnym, koralików Matubo SuperDuo oraz Toho.

kolczyki z koralików SuperDuo jak zrobić

krok 1
Wszystkie produkty.
krok 2
Przydatne będą też narzędzia: 1. długie szczypce bociany [1002] 2. szczypce okrągłe [1003] 3. szczypce tnące boczne [1005] 4. szczypce wydłużone wygięte [1897]
krok 3
Na nić ok 80 cm nawlekamy 5 koralików SuperDuo (SD) - zostawiamy ok 10 cm nici tzw. ogon, który posłuży nam później do zakończenia pracy bez ryzyka, że nasza plecionka się rozjedzie. Od razu wbijamy się igłą w drugą dziurkę piątego koralika.
krok 4
Pomiędzy koraliki dodajemy po 1 koraliku SD.
krok 5
pkt 3. Gdy nić wychodzi z ostatniego koralika, dobieramy 1 koralik SD i wbijamy się igłą w zewnętrzną dziurkę najbliższego koralika z poprzedniego rzędu. Pomiędzy koraliki dodajemy po 1 koraliku SD.
krok 6
pkt 4. Gdy nić wychodzi z ostatniego koralika w rządku nawlekamy 1 koralik SD i od razu przechodzimy igłą przez jego drugą dziurkę lekko zaciągając nić. Pomiędzy koraliki dodajemy po 1 koraliku SD.
krok 7
Powtarzamy czynności opisane w pkt 3.
krok 8
Powtarzamy czynności opisane w pkt 4.
krok 9
Ponownie powtarzamy czynności opisane w pkt 3.
krok 10
Nawlekamy 1 koralik SD i od razu przechodzimy igłą przez jego drugą dziurkę lekko zaciągając nić. Powstanie nam w ten sposób coś na kształt murka.
krok 11
Gdy nić wychodzi z drugiej dziurki czwartego koralika w górnym rzędzie, wbijamy się igłą w wystający koralik po przeciwnej stronie „murka”.
krok 12
Wystające po obu brzegach „murka” koraliki, zazębiają się ze sobą niczym ząbki w suwaku. Igłę wbijamy na przemian w dziurki wystających koralików raz jednej, raz drugiej strony. W ten sposób otrzymujemy a'la koralik modułowy.
krok 13
Po zszyciu brzegów, oba końce nici związujemy ze sobą wykonując podwójny supełek.
krok 14
Oba końce nici ukrywamy pomiędzy koralikami, a ich nadmiar obcinamy. NIGDY nie obcinamy nici tuż przy supełku. Rozwiąże się.
krok 15
Tworzymy drugi koralik, powtarzając czynności opisane wyżej.
krok 16
Na szpilkę nakładamy 1 przekładkę ufo, 1 nakładkę talerzyk oraz 6 koralików Toho TR 8/0.
krok 17
Na koraliki wsuwamy wypleciony koralik, 1 nakładkę talerzyk i 1 nakładkę ufo.
krok 18
Skracamy szpilkę i za pomocą szczypców okrągłych wykonujemy na niej oczko.
krok 19
Rozchylamy oczko bigli i zawieszamy na nich powstałe elementy.
krok 20
Łańcuszek dzielimy na cztery odcinki. Dwa po 5,5 cm i dwa po 4,5 cm. Rozchylamy ogniwka i zawieszamy na nich krótszy łańcuszek, skrzydełko i dłuższy łańcuszek. Całość zawieszamy na wolnym oczku szpilki i zaciskamy ogniwka.
krok 21
Kolczyki wiszące połączone z koralikami SuperDuo.

Kolczyki wiszące zrób samodzielnie

Twórz biżuterię handmade i biżuterię DIY, ucz się z nami krok po kroku jak zrobić rękodzieło. Na naszym darmowym kursie biżuteryjnym znajdziesz wiele tutoriali jak zrobić bransoletkę z koralików, czy jak zrobić kolczyki wiszące czy jak zrobić chwosty

Sklep Qnszt.pl

Zapraszamy do sklepu z koralikami Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 18.214 produktów do wyrobu biżuterii. Takich jak srebro AG925, kamienie ozdobne, kryształki Swarovski, koraliki Toho, koraliki czeskie, koraliki szklane, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe półfabrykaty, koraliki modułowe, koraliki Miyuki.